Pași de urmat pentru înscrierea în cadrul școlii Rodna

Pasul 1)

Pentru examenul medical si psihologic este de preferat sa suni pentru programare sau te deplasezi la

a) POLICLINICA SALVOSAN ciobanca Cluj Napoca

a) Policlinica Medsan ciobanca Cluj Napoca

Pasul 2)

Te deplasezi la sediul poliției județului Cluj,: Strada Decebal 26, Cluj-Napoca unde veți completa o cerere pentru cazier auto, având mențiunea EXAMEN AUTO.

Pasul 3)

Va inscrieti la unul din cele 2 sedii ale Scolii de soferi RODNA conform orarului sau trimiteti scanate actele de la pct1-2 pentru inscriere on-line.(ATENTIE : la dosarul de finalizare al cursului sunt necesare actele de la pct 1-2 in ORIGINAL)

Inscrierea se considera finalizata doar dupa plata unui avans sau plata integrala.

ATENTIE!

Pentru a susține examenul de obținere a permisului auto în Cluj trebuie ca să dețineți buletin cu domiciliul stabil sau flotant în județul Cluj

Vă puteți înscrie la școala de șoferi și urma cursurile de pregătire în Cluj Napoca și fară a avea domiciliul stabil sau flotant în județul Cluj, dar examenul o sa-l puteți susține numai în municipiul reședintă de județ, unde aveți domiciliul stabil.

Dacă pe parcursul școlarizării dobândiți un flotant pe județul Cluj, puteți susține examenul în Cluj Napoca.

La înscriere, veti fi informat ,in functie de categoria solicitata,data începerii școlarizarii care incepe cu partea de pregătire teoretică, la sediul școlii de șoferi Rodna din Cluj Napoca str B.Lautaru nr. 1 .

Durata unei sedinte de pregatire practica este de 100 min (2 ore a 50 min cu pauza de 10 min)

Scoala de soferi RODNA asigura masina sau motocicleta la EXAMEN doar in CLUJ NAPOCA